LT

Projektas „Gyvenk sveikai“


PLAČIOS ŠYPSENOS, ŠILTA JŪRA IR SULTINGAS OBUOLYS

Kaip ir kasmet LISS nariai paskutinį vasaros savaitgalį susitiko Šventojoje poilsio namuose „Energetikas“. Ir pražydo pajūrio slėnis plačiomis draugų šypsenomis, ir suskambo nuo juoko ir bučinių. Tris rytus susirinkę vidiniame kiemelyje ir iškėlę rankas į saulę kartojo Marijono Mikutavičiaus žodžius: „Kaip tu jauties? Laimingas!“

Nors sąjungos nariai juda su elektriniais ar mechaniniais vežimėliais, pasiremdami lazdomis ar vaikštynėmis, visi dalyvavo projekte „Gyvenk sveikai“, nes puikiai supranta, jog už fizinę negalę svarbesnė yra dvasinė jėga, kurios daugeliui tikrai netrūksta. Kiekvienas surado širdžiai mielą veiklą: tai ir rytinė mankšta su Genovaite Inčiūriene, ir pasivaikščiojimas paplūdimio smėliu remiantis šiaurietiško ėjimo lazdomis, tai ir braidžiojimas po šiltą jūrą. Kūrybingi sąjungos nariai vidiniame kieme iš akmenukų, gėlių ir kankorėžių išdėliojo sąjungos logotipą, kurį sugriauti paskutinę dieną tikrai buvo nelengva. Bet mes vadovaujamės rytietiška filosofija – viskas yra laikina, džiaugtis reikia esama akimirka.

Reiki Mercar meistrė Rūta Janulevičienė mokė kaip stiprinti dvasinį ir energetinį kūnus; pasiskirstę į darbines grupes mokėmės pažinti save kurdami mandalas, labirintus iš gamtinės medžiagos, paveikslus iš vilnos, gaminome žaislus ir maišelius iš buitinių atliekų.

Šalia ligonio visuomet yra ne tik gydytojas, bet ir slaugytojos, kurių geranoriškumas, išsamios žinios ir nuolatinis noras padėti, informuoti, pamokyti suteikia visiems dar daugiau jėgų.

LISS sudaryta iš atskirų draugijų, kurias vienija bendras tikslas, įvairūs projektai, galimybė susitikus pasidalinti gerąja patirtimi. Sąjunga lyg vis didėjantis obuolys, kuris noksta ir darosi vis sultingesnis.

Stovykloje susiradę naujų draugų ir pažadėję pratęsti draugystę, visi atsisveikinome šiltais apkabinimais.Labai dėkojame organizatoriams-LISS už puikią vasaros savaitę ir sveikatos centrui „Energetikas“ už nuostabią aplinką sukurtą tik dėl mūsų.