Vaikų stovyklos

STACIONARI VAIKŲ STOVYKLA „TEN, KUR SAULĘ NUSINEŠA JŪRA“

Stovyklos programa „Sveika gyvensena“

KVIEČIA VAIKUS PRIE BALTIJOS JŪROS!


Veikla vykdoma įgyvendinant ESF finansuojamą projektą „Tobulėk. Auk. Pažink. Kurk“
Esame įsikūrę ant Baltijos jūros kranto, palankioje ir gamtos grožiu bei autentiškumu apdovanotoje geografinėje vietovėje. Mūsų stovykla yra viena iš geriausių šalyje, nes turi vidaus baseiną, krepšinio, tinklinio, futbolo aikštes, lauko teniso kortus, sporto sales, diskotekos, kino sales ir biblioteką.
Didelis dėmesys bus skiriamas vaikų fizinės sveikatos ir dvasinės ramybės sintezei. Programos darbotvarkėje numatyta tikslingas ir veiksmingas fizinis aktyvumas, kuris efektyviai formuoja ir ugdo naudingus sveikatai įpročius, didelis dėmesys skiriamas sveikai mitybai.

Stovyklos pamaina:
nuo 2019 m. vasario 18 dienos iki 2019 m. vasario 22 dienos

Projekto lėšomis vieno vaiko dalyvavimas programoje finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis, kelialapio kaina 66,50 €. Įprasta kaina – 95,00 €.
Iš šeimos, kuri gauna valstybės finansinę socialinę paramą, vieno vaiko dalyvavimas programoje finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis, kelialapio kaina 4,75 € (vietų kiekis ribotas). Įprasta  kaina – 95,00 €.
Kelialapių sumažintomis kainomis kiekis ribotas. Nuolaidas gaus pirmieji užsiregistravę ir apmokėję. Apie suteiktą nuolaidą informuosime asmeniškai.
Projekto dalyviai – vaikai nuo 7 iki 18 metų amžiaus.
Įgyvendinamas projektas Edukacinių programų įgyvendinimo vaikų stovyklose 2018-2019 m. m. mokinių atostogų metu (rudens ir žiemos) metu. Projektas iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.
STOVYKLOS PROGRAMA ,,SVEIKA GYVENSENA"


1 DIENA.

-Stovyklautojų atvykimas;

-Pirmasis „Ratas“;

-Stovyklos programos, taisyklių pristatymas;

-Stovyklos vėliavos pakėlimas, himnas;

-Susipažinimo, adaptaciniai žaidimai;

-Komandinė užduotis;

-Grupelių prisistatymas;

-„Tikslų girlianda“;

-Gyvos muzikos vakaronė.

2 DIENA.

-Aktyvi ir muzikali rytinė mankšta;

-Sveikatingumo žygis prie dviejų sveikatos šaltinių;

-Diskusija sveikos gyvensenos tema;

-Supažindinimas su Šv. Kūčių ir Šv. Kalėdų šventėmis, jų tradicijomis; Kalėdinių atvirukų gaminimas;

-Protmūšis „Sveikame kūne-sveikas vaikas“;

-Situacijų žaidimas.

3 DIENA.

-Rytinė mankšta;

-Kūrybinės dirbtuvėlės – „Laiškai Tėvynei“;

-Orientacinis žaidimas „Regionų beieškant“;

-Pristatymas – „Mūsų tautinis kostiumas“;

-Studija „Picasso kubistinis veidas“ tapyba pagal dailininko kubisto P. Picasso;

-Draugiškos sporto varžybos.

4 DIENA.

-Rytinis „Ratas“, mankšta;

-Susitikimas su Šaulių sąjungos atstovais;

-Kvėpavimo terapija;

-J. Leikaitės knygos „Lietuvos gėlės“ pristatymas;

-Sportas ir pramogos (stalo tenisas, biliardas), vandens krepšinis baseine.

-Dainų ir patarlių vakaronė.

5 DIENA.

-Švaros rytmetis;

-Paskutinysis „Ratas“;

-Stovyklos vėliavos nuleidimas, stovyklos himnas;

-Atsisveikinimas ir išvykimas.


Dėl išsamesnės informacijos maloniai prašome kreiptis telefonais: 8 460 455 05, 8 640 19690.
El. paštas: energetikas@energetikas.lt, juste@energetikas.lt

ENERGETIKO VAIKŲ VASAROS STOVYKLA
KVIEČIA VAIKUS PRIE BALTIJOS JŪROS

Birželio 20 d. - rugpjūčio 18 d.

Vienos pamainos trukmė 10 dienų

Pamainos:
1-a pamaina
06.20-06.29 (vietų dar turime)
2-a pamaina
06.30-07.09 (vietų dar turime)
3-a pamaina 07.10-07.19 (vietų dar turime)
4-a pamaina 07.20-07.29 (vietų dar turime)
5-a pamaina 07.30-08.08 (vietų dar turime)
6-a pamaina 08.09-08.18 (vietų dar turime)

Stovyklos kelialapis (10 d.) kainuoja 300 eurų

Stacionari vaikų vasaros poilsio stovykla „Ten, kur saulę nusineša jūra“ įsikūrusi Palangoje (Kopų g. 21), pušyne prie pat jūros. Aukštos kvalifikacijos, ilgametę darbo patirtį turintys, stovyklos vadovai rūpinasi poilsiaujančių vaikų fizine bei dvasine kultūra, ugdo sportinį meistriškumą, skatina kurti, parodyti save, atskleisti savo meninius bei kūrybinius sugebėjimus.

Socialinių-emocinių kompetencijų ugdymui skirtos programos įgyvendinimui šiais metais pasirinkta tema – „Sveikame kūne – sveikas vaikas“. Pagrindiniai mūsų tikslai:

  • Fizinė sveikata - veiksmingas ir tikslingas fizinis aktyvumas, diskusijos sveikos gyvensenos temomis, formuojant ir ugdant sveikatai naudingus gebėjimus bei įpročius.
  • Emocinė gerovė - mokysimės reikšti ir valdyti emocijas, mintis, nuomonę, bendrauti ir diskutuoti, ieškoti atsakymų į aktualius probleminius klausimus.
  • Pilnavertė vaikystė -  vaikus pakviesime tiesiog pabūti vaikais: skatinsime kūrybinę saviraišką įvairiose meno terpėse, daug dainuosime, žaisime, vaidinsime, mokysimės atrasti ryšį su gamta.

Mūsų stovykla išsiskiria tuo, kad turi šildomą vidaus baseiną, lauko teniso kortus, taip pat futbolo, krepšinio, tinklinio aikštes. Vaikai galės ne tik mankštintis erdviame stovyklos sporto aikštyne, bet ir praplėsti kūrybinį akiratį, lavinti vaizduotę, išmokti bendravimo ir tolerancijos meno. Nuostabus gamtos prieglobstis šalia banguojančios jūros ir žaliuojančių pušynų - tinkamiausia erdvė aktyviai ilsėtis, pasisemti kūrybinių idėjų.

Programoje numatytos veiklos vaikams padės geriau pažinti save ir kitus, rasti atsakymus į probleminius klausimus. Kiekvieną dieną stovyklautojai dalyvaus įvairiuose kūrybiniuose užsiėmimuose, susitikimuose su žinomais žmonėmis (menininkais, atlikėjais, vieno ar kito amato srities žinovais, pedagogais), įgyvendins komandines ir individualias užduotis. Numatyta daug įvairių ekskursijų, kurias mūsų stovykloje vaikai pasirenka patys.

Stovyklautojai apgyvendinami mediniuose dviejų aukštų vasarnamiuose, stovyklos kaina 300,00 €.
Stovyklautojai apgyvendinami sveikatos centro „Energetikas“ keturviečiuose kambariuose, stovyklos kaina asmeniui 500,00 €. Ši paslauga teikiama grupei ne mažesnei kaip 12 vaikų.

Vaikams teikiamas subalansuotas ir sveikas maitinimas 4 kartus per dieną sveikatos centro ,,Energetikas” pastate.

Dėl išsamesnės informacijos maloniai prašome kreiptis telefonu 8 640 19690 arba 8 460 45505.
El. paštas: energetikas@energetikas.lt
Grupinius užsakymus priimame telefonu 8 611 25095.
El. paštas: juste@energetikas.lt

 


 

 

UAB SC „ENERGETIKAS“ VAIKŲ STOVYKLOS VADOVĖS GEROSIOS PRAKTIKOS SUOMIJOJE IR ESTIJOJE

2018 m gegužės mėn. 14 – 18 d. vyko projekto „Tobulėk. Auk. Kurk (TAPK 2)“ pažintinis vizitas į Suomiją ir Estiją. Vizite dalyvavo UAB SC „Energetikas“ stovyklos vadovė. Šio vizito metu buvo siekiama neformaliojo švietimo darbuotojus supažindinti su neformaliojo vaikų švietimo principais, metodais, sistemų ypatumu bei sėkmės faktoriais Estijoje ir Suomijoje.

Pažintinio vizito metu buvo aplankytos skirtingos neformaliojo ugdymo įstaigos.  Kiekviena iš jų turi savo išskirtinį bruožą, iš kurio mes galime pasimokyti. Daug dėmesio skiriama gamtos tausojimui, vaikų sudominimui mokytis įvairių dalykų, o dalyvavimas skautų veikloje gali pasitarnauti ateityje. Taip pat abiejose šalyse yra daug stovyklų, kurios, beje, ne privačios.

Štai „Lili maja youth“ centras Estijoje padeda jaunimui organizuoti įvairias veiklas: maisto ar daiktų gaminimas, skaitymas ir rašymas, stalo žaidimai, sveikatos naktys ir pan. Centras savo darbe pasitelkia įvairius draminius metodus, kurie padeda jaunimui atsiskleisti. Centre visą darbą organizuoja savanoriai: kuria aplinką, organizuoja įvairius vakarus, kuria projektus, tokiu būdu panaudodami savo žinias.  Estijoje yra sudaromos puikios sąlygos vaikams atrasti save. Vaikai atlieka įvairius testus, išbando save įvairiuose darbuose. Tokiu būdu vaikai gali geriau pažinti save bei, pirmiausia išbandę, atrasti sau patinkantį darbą. Tuo tarpu Estijos stovykloje „Kloogaranna“ labai nustebino tai, kad, jei lyja lietus, vaikai nieko nedaro, tiesiog sėdi savo kambariuose. Vaikai patys turi sugalvoti, ką veikti. Taip skatinamas kūrybiškumas.      

Suomija garsėja kaip šalis, kurioje švietimas yra pažangiausias bei mokymo sistema  geriausia. Tai tiesa. Štai „AHHAA“ centras atradęs būdus, kaip sudominti vaikus mokytis pačių sunkiausių, o dažnai ne visiems ir įdomiausių, mokslų. Jie įvairiais būdais sudomina vaikus mokytis fizikos, geografijos, chemijos ir biologijos.               

Suomijos „Guides and Scouts of finland“ centras teigia: „Vadovavimas ir žvalgyba yra pats dažniausias užsiėmimas pasaulyje. Tu gali susirasti naujų draugų, plėtoti save ir mokytis darydamas“. Šiame centre vaikai gali savanoriauti ar būti skautais. Jie mokomi ne tik tai, ko prireiks universitete. Tuo pačiu įgyja reikalingų žinių kasdieniniam gyvenimui. Už tai vaikai kaupia taškus, kuriuos vėliau konvertuoja į universiteto balus. Be to, tai jiems padeda greičiau įsidarbinti.

„The park of Tartu enviromental education“ centre Estijoje skiriamas didelis dėmesys gamtos tausojimui. Tai įvairi, atvira ir draugiška organizacija. Ji siekia skatinti ilgalaikį ir aplinkai nekenksmingą gyvenimo būdą iš kartos į kartą, didinti atsakomybę ir supratimą apie gamtą. Pastebėti, vertinti gamtą ir elgtis atsakingai aplinkos atžvilgiu tai išskirtinis jų bruožas. Įdomu tai, jog visas centro kolektyvas kas vakarą susirinkę kartu šoka. Tokiu būdu atsipalaiduoja nuo darbo, duoda valią emocijoms.

Taigi yra svarbu auklėti jaunąją kartą atsigręžti į gamtą. Ugdant atsakingą požiūrį į savo aplinką didinsime vaikų atsakingumą bei norą būti gamtoje ir ją suprasti. Vaikai įsitraukdami į įvairių organizacijų, kaip pvz. skautų, veiklą, plės savo žinias, mokysis dirbti komandoje, tuo pačiu įgaus darbo organizavimo patirties. Tai platesnis ne tik savęs, kaip asmenybės, pažinimo, bet ir ugdymo kelias. Veikdami realioje aplinkoje, vaikai tikrai panaudos visas įgytas žinias bei tobulins kompetencijas pasirinkę tolimesnį gyvenimo kelią.

Neformalus vaikų ugdymas viena iš sudėtinių švietimo dalių. Jo metu plečiamos vaikų žinios, įgūdžiai, kompetencijos, kurie bus reikalingi ateityje.